Vaše zdravie a spokojnosť sú našou prioritou

COVID-19

ZMENA PREVÁDZKOVÝCH DNÍ VAKCINAČNEJ AMBULANCIE POČAS MESIACA SEPTEMBER 2022

OČKOVANIE PREBIEHA NA INFEKTOLOGICKEJ AMBULANCII MUDr. HACHLINCOVÁ ( VSTUP OD PROTETIKY)

 

21.09.2022 -STREDA

 

13.00 - 13.30 - DETI

12.30-14.30 - DOSPELÍ

  

V prípade objednania alebo poskytnutia informácií volajte 0901 918 701 alebo pošlite e-mail na nemocnicapbocko@gmail.com

OČKOVANIE DETÍ

V NsP Považská Bystrica očkujeme proti COVID-19 aj deti vo veku 5 až 17 rokov s doprovodom zákonného zástupcu. Očkuje sa vakcínou COMIRNATY od firmy PFIZER.

Pri očkovaní detí je vždy prítomný pediater, preto je potrebné sa dopredu objednať. Prosíme o objednanie na uvedených kontaktoch0901918701, nemocnicapbocko@gmail.com.

 

PCR TESTOVANIE NA COVID-19 V NEMOCNICI

Nemocnica s poliklinikou Považská Bystrica prevádzkuje mobilné odberové miesto na diagnostiku ochorenia COVID-19. Ide o testovanie priameho dôkazu vírusu SARS-CoV-2 tzv. PCR test (ster z nosohltana a hrdla).

Mobilné odberné miesto NsP PB nájdete na parkovisku pred budovou polikliniky pre dospelých (pri lekárňach). Počas jesenných a zimných mesiacov personál odoberá vzorky z okna sivého kontajnera. Ak prídete autom je nutné zaparkovať v okolí alebo príďte pešo. V prípade imobilných pacientov je možné po dohovore s pracovníkmi MOM realizovať odber aj priamo vo vozidle. Ak vzniká pred odberným miestom zdržanie, prosíme počkajte bezpečne v čakacom rade.

 

 BEZPLATNÉ testovanie na  COVID-19  je prístupné ľuďom:

  1. ktorých objedná všeobecný lekár alebo lekár špecialista prostredníctvom  stránky https://covidforms.nczisk.sk/covid-19-patient-form_pcr.php
  2. ktorým vystaví všeobecný lekár alebo lekár špecialista výmenný lístok alebo žiadanku (na operáciu, ale i pri príznakoch ochorenia covid-19)
  3. vo vekovej kategórií 60 rokov a viac (možnosť 2krát do mesiaca využiť bezplatne)

 

SPOPLATNENÉ testovanie na  COVID-19  je prístupné ľuďom:

Ktorý, potrebujú test na COVID-19 z osobných alebo pracovných dôvodov a za  vyšetrenie platí, tzv. samoplatca poplatok 40 eur. V našom odbernom mieste je to možné po objednaní https://klinickabiochemia.online/ alebo osobne v NsP Považská Bystrica oddelenie klinickej biochémie na 3. poschodí v poliklinike.

 

Naše mobilné odberové miesto (MOM) spolupracuje a odovzdáva odobrané vzorky firme Klinická biochémia s.r.o.

 

POKYNY PRED VYŠETRENÍM:

  1. Prosíme vás, aby ste dodržali stanovený čas odberu, ktorý Vám bol pridelený.
  2. minimálne 2 hodiny pred odberom sa nesmie jesť, piť, fajčiť, žuť žuvačku, používať kvapky alebo spreje do nosa a do hrdla, umývať si zuby a používať ústnu vodu.
  3. Zabezpečte si ochranu tváre respirátorom FFP2.
  4. Identifikujte sa platným občianskym preukazom.
  5. Riaďte sa pokynmi personálu pri vstupe na testovacie odberové miesto.

 

V prípade otázok sa môžete informovať na mailovej adrese covid@nemocnicapb.sk

 

Dokumenty na stiahnutie

Voľné pracovné miesta

Partneri