Vaše zdravie a spokojnosť sú našou prioritou

COVID-19

COVID – 19

OČKOVANIE COVID-19

V nemocnici s poliklinikou očkujeme vakcínou Comirnaty od firmy Pfizer. Vakcinačná ambulancia sa nachádza na prízemí detskej polikliniky. Očkuje sa cez pracovné dni v čase medzi 7:30-12:00 a 12:45-14:30. Na očkovanie sa môžete prihlásiť cez formulár https://vakcinacia.nczisk.sk/registracia, telefonicky, mailom alebo aj bez registrácie len príchodom do vakcinačnej ambulancie. Ak sa na očkovanie dopredu prihlásite na uvedených kontaktoch, veľmi nám to uľahčí a zjednoduší prácu. Kontakty: 0901918701, nemocnicapbocko@gmail.com.

OČKOVANIE DETÍ

V NsP Považská Bystrica očkujeme proti COVID-19 aj deti vo veku 12 až 16 rokov. Očkuje sa vakcínou Comirnaty od firmy Pfizer. Pri očkovaní detí je vždy prítomný pediater, preto je potrebné sa dopredu objednať. Prosíme o objednanie na uvedených kontaktoch: 0901918701, nemocnicapbocko@gmail.com.

PCR TESTOVANIE NA COVID-19 V NEMOCNICI

Nemocnica s poliklinikou Považská Bystrica prevádzkuje mobilné odberové miesto na diagnostiku ochorenia COVID-19. Ide o testovanie priameho dôkazu vírusu SARS-CoV-2 tzv. PCR test. Testovanie na  COVID-19  je potrebné z rôznych dôvodov, ako napríklad:

  1. Osoba má príznaky ochorenia COVID-19 a ide o diagnostiku
  2. Osoba bola v kontakte s prípadom COVID-19 a ide o pátranie po bezpríznakových pacientoch s ochorením.
  3. Testovanie z dôvodu vylúčenia ochorenia u osoby bez ťažkostí, ktorá ide napríklad na odborné vyšetrenie alebo plánovaný operačný zákrok.
  4. Osoba, ktorá potrebuje test na COVID-19 z osobných alebo pracovných dôvodov a za vyšetrenie platí, tzv. samoplatca.

Naše mobilné odberové miesto (MOM) spolupracuje a odovzdáva odobrané vzorky firme Klinická biochémia s.r.o. Mobilné odberné miesto NsP PB nájdete na parkovisku pred budovou polikliniky pre dospelých (pri lekárňach). Počas jesenných a zimných mesiacov personál odoberá vzorky z okna kontajnera. Ak prídete autom je nutné zaparkovať v okolí alebo prídte pešo. V prípade imobilných pacientov je možné po dohovore s pracovníkmi MOM realizovať odber aj priamo vo vozidle. Ak vzniká pred odberným miestom zdržanie, prosíme počkajte bezpečne v čakacom rade.

Ako sa objednať na vyšetrenie:

Možnosti objednania sú cez formulár na stránke korona.gov.sk : https://covidforms.nczisk.sk/covid-19-patient-form_pcr.php a to v prípade ak máte zdravotné ťažkosti, idete na operáciu, mali ste pozitívny antigénový test alebo ide o pobyt v tábore. V uvedených prípadov je testovanie bezplatné.

Na PCR test vás môže objednať aj príslušný Regionálny úrad verejného zdravotníctva, pre náš región je to RÚVZ Považská Bystrica, telefonický kontakt: 042/4450232.

Ak potrebujete test na COVID-19 z osobných alebo pracovných dôvodov, máte možnosť vyšetrenia za poplatok. V našom odbernom mieste je to možné po objednaní https://klinickabiochemia.online/Túto službu poskytuje v našom MOM KLINICKÁ BIOCHÉMIA s.r.o.

Pokyny pred vyšetrením:

Prosíme vás, aby ste dodržali stanovený čas odberu.Minimálne 2 hodiny pred odberom sa nesmie jesť, piť, fajčiť, žuť žuvačku, používať kvapky alebo spreje do nosa a do hrdla, umývať si zuby a používať ústnu vodu. Môžete piť čistú vodu.Zabezpečte si ochranu tváre rúškom.Identifikujte sa platným občianskym preukazom.Riaďte sa pokynmi personálu pri vstupe na testovacie odberové miesto.V prípade otázok sa môžete informovať na mailovej adrese covid@nemocnicapb.sk

 

Dokumenty na stiahnutie

Voľné pracovné miesta

Partneri