Kožné oddelenie

PrimárPrim. MUDr. Kopal Tomáš
Zástupca primáraMUDr. Minčič Leóna
Sekundárni lekáriMUDr. Bašteková Dominika
MUDr. Džubáková Lenka
MUDr. Hrtánková Ivana
MUDr. Jandzíková Alžbeta
MUDr. Koštialiková Barbora
MUDr. Milko Petra
MUDr. Sárincová Soňa
MUDr. Stogni Karina
Vedúca sestraMgr. Monika Bohunská
Blok, poschodieLDCH,Blok B, 1. poschodie
Návštevné hodinydenne 14:00 - 17:00 hod
Počet lôžok29

Stručná charakteristika oddelenia

   Oddelenie, stacionár a ambulancia zabezpečujú kompletnú diagnostickú a liečebnú starostlivosť pri dermatologických aj venerologických ochoreniach na nadregionálnej úrovni. Poskytujeme starostlivosť pacientom z nášho regiónu ale aj z Trenčína, severozápadu Žilinského kraja aj z iných regiónov Slovenska. „Rajónnosť“ pacienta nie je podstatná.

 

   Zaoberáme sa kompletným diagnostickým a liečebným dermatovenerologickým  manažmentom vrátane:

  • imunosupresívnej liečby a liečby retinoidmi,
  • foto- a fotochemoterapie,
  • dermatochirurgických zákrokov (probatórnych a terapeutických excízií),
  • skleroterapie kŕčových žíl (vrátane penovej skleroterapie),
  • dermatokozmetických zákrokov.  

    Špecializujeme sa na liečbu chronických rán, vlhkú terapiu, liečbu riadeným podtlakom,  sme certifikovanými používateľmi krytia Apligraf.

    Príjem na lôžkové oddelenie sa deje na základe odporúčania a po dohovore s dermatológom, všeobecným lekárom alebo bez odporúčania pri akútnych stavoch prostredníctvom príjmovej ambulancie a príjem do stacionáru sa deje na základe odporúčania ambulantného dermatológa.

 

Vybavenie oddelenia:

   Oddelenie je umiestnené v novej budove, izby sú dvojlôžkové, s vlastným WC a kúpeľňou. 

   K prístrojovému vybaveniu patria viaceré moderné profesionálne liečebné žiariče, lymfodrenážne prístroje, lampy na liečbu polarizovaným svetlom (Bioptron) a biostimulačný laser. Samozrejmosťou je vybavenie potrebné na dermatochirurgické zákroky a mikroskopické vyšetrenia.

Kožné oddelenie má tri organizačné zložky:

  • Lôžková časť - zabezpečujúca nepretržitú starostlivosť o pacientov. Ide najmä o pacientov s chronickými ranami a inými vážnymi kožnými ochoreniami. 
  • Stacionár – časť zabezpečujúca dennú starostlivosť o pacientov, ktorí dochádzajú na ošetrenie počas dňa. Stacionár pracuje denne od 7:00 do 19:00, aj počas voľných dní a sviatkov. Hlavnými klientmi stacionára sú pacienti so psoriázou a inými ochoreniami vyžadujúcimi fototerapiu, lymfodrenáž, infúznu liečbu, ...
  • Kožná príjmová ambulancia – ambulancia poskytujúca starostlivosť súvisiacu s činnosťou oddelenia a stacionáru, rieši a sleduje pacientov s pohlavne prenosnými ochoreniami.
Lekárska izba
Ošetrovňa sestry
Vyšetrovňa lekári
Stacionár