Nová moderná terapeutická metóda liečby bolesti chrbtice – periradikulárna terapia

Radi by sme Vám oznámili, že od 11.03.2024 sme na Rádiologickom pracovisku NsP Považská Bystrica zaviedli do praxe novú modernú terapeutickú metódu liečby bolesti chrbtice – periradikulárnu terapiu LS chrbtice ozónom pod CT kontrolou. Táto inovatívna liečebná technika ponúka efektívne riešenia pre ľudí, ktorí zápasia s bolesťou chrbtice spôsobenou rôznymi faktormi, ako sú napríklad herniované disky alebo zápalové procesy.

Periradikuloterapia ozónom je minimálne invazívna procedúra, ktorá sa vykonáva pod presným vedením zobrazovacieho zariadenia CT (počítačová tomografia). Táto technika umožňuje presnú navigáciu lieku, čo znižuje riziko komplikácií a zvyšuje účinnosť liečby.

Výhodou periradikuloterapie ozónom je, že liečivo je aplikované priamo do postihnutej oblasti chrbtice, čím sa minimalizuje potreba dlhodobého užívania liekov a vedľajších účinkov spojených s perorálnou liečbou. Ozón, ktorý sa aplikuje, má protizápalové a analgetické vlastnosti, čo pomáha zmierniť bolesť a zápal. Táto metóda poskytuje pacientom výraznú úľavu od bolesti a zlepšuje ich kvalitu života.

Pacienti trpiaci bolesťou chrbtice by mali konzultovať so svojím lekárom a následne s neurológom či je periradikuloterapia ozónom vhodnou možnosťou liečby pre ich konkrétny stav.

Cena výkonu za Periradikuloterapiu (PRT) ozónom v segmente LS chrbtice pod CT kontrolou je 30 EUR.

V prípade záujmu o viac informácií o periradikuloterapii ozónom pod CT kontrolou sa môžete obrátiť na našu nemocnicu na telefónnom čísle 042 4304552.

Voľné pracovné miesta

Partneri